Amerykanie przejęli jedną z firm z grupy 7bulls.com

Amerykańska spółka technologiczna SeaChange International, notowana na giełdzie NASDAQ (SEAC), przejęła polską DCC Labs, firmę z grupy 7bulls.com, zajmującą się tworzeniem oprogramowania i rozwiązań dla telewizji cyfrowej. DCC Labs projektuje rozwiązania dla świata telewizji cyfrowej i internetowej, w tym m.in. dla producentów sprzętu elektronicznego oraz operatorów telekomunikacyjnych.

Specjalizuje się też w tworzeniu oprogramowania dla telewizji internetowej dedykowanej (IPTV) i niezależnej od infrastruktury sieciowej (OTT), cyfrowej, naziemnej i kablowej (DVB S/C/T). Zespół DCC Labs to ok. 70 osób, które tworzą m.in. software dla dekoderów telewizji cyfrowych, ale też aplikacje mobilne, interfejsy graficzne i inne rozwiązania. W portfolio klientów DCC Labs są najwięksi polscy i światowi operatorzy oraz nadawcy satelitarni, kablowi i IPTV.

Za 8 mln dolarów SeaChange kupił całość udziałów spółki – 50 proc. należące do 7bulls.com i 50 proc. należące do jej prezesa Marka Kiełczewskiego, który jednocześnie objął stanowisko Senior Vice President Consumer Premises Equipment (CPE) Software w strukturze SeaChange International.

Zobacz również:

  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner

Transakcja została zamknięta 6 maja br. SeaChange International zapłacił za akcje DCC Labs gotówką i własnymi akcjami. – Uważamy, że w usługach IT właściwym kierunkiem jest specjalizacja. W każdej ze spółek grupy rozwijaliśmy i rozwijamy kompetencje i know-how w dziedzinach dobrze dobranych do potrzeb określonych grup klientów – komentuje Konrad Wawruch, Prezes Zarządu 7bulls.com. – Zespół DCC Labs naprawdę solidnie zapracował na uznanie. Zdeterminowanie SeaChange International było wyjątkowe. Nowy właściciel, jako światowy lider działający na rynku telewizji cyfrowej, zapewni DCC Labs rozwój i skokowe zwiększenie skali obecności na światowych rynkach, na co spółka w pełni zasługuje – dodaje Konrad Wawruch.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200