American Express zaoferuje jednorazowe numery kart płatniczych

Nowa usługa będzie przeznaczona dla tych posiadaczy kart American Express, którzy obawiają się o bezpieczeństwo transakcji w Internecie.

American Express zamierza uruchomić nową usługę, dzięki której posiadacze jego kart płatniczych, obawiający się o bezpieczeństwo transakcji w Internecie, będą mogli uzyskać dodatkowe numery kart do jednorazowego wykorzystywania.

Usługa Private Payments będzie darmowa i ma być w ciągu miesiąca udostępniona amerykańskim klientom indywidualnym i małym firmom wykorzystującym już karty American Express.

Ponadto American Express zapowiedział, że wraz z firmą Privada opracuje nową technologię, pozwalającą internautom na określanie, jakimi swoimi danymi chcą się oni dzielić z odwiedzanymi stronami WWW.

"Konsumenci mogą naprawdę się bać, że numery ich kart płatniczych mogą być skradzione podczas zakupów w Internecie. Tę obawę postrzegamy jako jedną z głównych przyczyn wstrzymujących prawdziwy rozkwit handlu elektronicznego" - stwierdził przedstawiciel American Express.

W ramach Private Payments klienci firmy będą mogli uzyskać unikalny, losowo dobrany numer karty płatniczej, który będą mogli później podać podczas zakupów w sklepie online. Będzie on mógł być wykorzystany tylko do jednej transakcji i straci swoją ważność po jej zakończeniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200