Ambitne plany Interii

Interia.pl zamierza zdobyć 5-10% udziału w rynku dial-up - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Portal chce uruchomić usługi dostępowe najpóźniej w trzecim kwartale br. - kilka dni temu Interia podpisała w tej sprawie umowę z Energis Polska.

"Docelowo zakładamy osiągnięcie 5-10 proc. rynku połączeń dial-up w Polsce" - powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes portalu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawicie portalu poinformowali, że rozpoczęcie przez Interia.pl działalności wirtualnego operatora dostępu do Internetu (VISP) to część strategii restrukturyzacji działalności spółki oraz różnicowania jej źródeł przychodów (wdrażanej przez Zarząd portalu od końca 2001 r.).

Zobacz również:

  • Dyrektor generalny Twittera oczekuje, że Elon Musk dokończy przejęcie
  • W Ukrainie rośnie liczba osób korzystających z usługi Starlink
  • Kod źródłowy WWW sprzedany

Tomasz Jażdzyński poinformował PAP, że cena połączenia oferowanego przez Interię będzie taka sama, jak cena połączenia w TP S.A. Narodowy operator zajmie się również fakturowaniem użytkowników - aczkolwiek Jażdzyński nie wyklucza, że, jeśli Telekomunikacja udostępni odpowiednią infrastrukturę, Interia sama zajmie się billingowaniem i fakturowaniem (możliwe, że w takim przypadku mogłoby nastąpić obniżenie ceny). Znany jest już numer połączenia dostępowego Interii: 020 95 55.

Władze portalu zakładają, że docelowo około 40 - 45% przychodów spółki stanowić będą środki z z reklamy, 15 - 20% - przychody z usług telekomunikacyjnych (w tym właśnie numeru dostępowego), zaś reszta - z płatnych usług dla firm.

Prezes portalu poinformował również, że jeśli plany związane z uruchomieniem usług dostępowych zostaną zrealizowane zgodnie z założeniami, a pozostałe przychody będą zgodne z prognozami, to w 2004 roku Interia zacznie na siebie zarabiać, zaś wskaźnik EBITDA w skali roku będzie dodatni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200