Amazon planuje otwarcie do 2015 r. trzech centrów logistycznych w Polsce

Amazon planuje otwarcie trzech centrów logistycznych w Polsce. Pierwsze dwa mają powstać do sierpnia 2014 r., a trzecie do połowy roku 2015 r. W każdym z centrów powstanie około 2 tys. stałych miejsc pracy oraz 3 tys. dodatkowych miejsc pracy dla pracowników tymczasowych w czasie przedświątecznym.

Każde z nich początkowo zatrudni około 1 200 pracowników. Rekrutacja rozpocznie się w październiku tego roku. Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy.

Jedno z centrów, których otwarcie planowane jest w 2014 roku, zlokalizowane będzie niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce. Wynajmowane będzie od firmy Goodman. Natomiast drugie centrum powstanie w Sadach w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne. Budynek wynajmowany będzie od Panattoni Europe.

Zobacz również:

W 2015 zostanie otwarte kolejne centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich, niedaleko pierwszego budynku firmy Amazon, które również wynajmowane będzie od Panattoni Europe. Każde z nich będzie zajmowało powierzchnię ok. 95 000 m.

Janusz Piechociński, Minister Gospodarki, tak skomentował informację: „Jesteśmy podekscytowani wejściem firmy Amazon do Polski. Otwarcie trzech ogromnych centrów logistycznych i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy jest bez wątpienia kamieniem milowym dla naszego dalszego wzrostu gospodarczego”.

 Z kolei Tim Collins (Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę) powiedział, „cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie”.


TOP 200