Amazon oferuje hurtownie danych w chmurze

Amazon rozszerza ofertę usług chmurowych o hurtownię danych Redshift.

Usługę Redshift świadczy znajdujące się w Północnej Wirginii centrum danych US East, a w najbliższych miesiącach udostępnią ją inne centra w USA. Podobnie jak w przypadku pozostałych usług chmurowych oferowanych przez Amazon, firma ma nadzieję przyciągnąć klientów nie tylko szybkością, ale także ceną. Według Amazona Redshift kosztuje jedną dziesiątą tego, co utrzymanie tradycyjnej hurtowni danych, a sam proces wdrożenia i późniejszej administracji jest w pełni zautomatyzowany. Za pomocą konsoli AWS (Amazon Web Service) albo Redshift API użytkownik może zamówić pojedynczą hurtownię danych o pojemności 2 TB, klaster składający się z 16 węzłów o pojemności 2TB (XL) lub 16TB (8XL). Każdy klaster wyposażony jest w 15 lub 120GB pamięci RAM.

Ceny usługi w wersji na żądanie zaczynają się od 0,85 USD za godz. w przypadku węzła High Storage Extra Large (XL) i 6,80 USD za godzinę w przypadku węzła Storage Eight Extra Large (8XL). Z kolei skorzystanie z oferty Reserved Instance obniża koszt usługi do 0,228 USD za godz. i poniżej 1000 USD za terabajt w skali roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200