Amazon oferuje bezpłatne narzędzia do testowania aplikacji Android i iOS

Amazon udostępnił twórcom mobilnych aplikacji Android i iOS bezpłatne narzędzia do ich analizowania i testowania. Narzędzia Analytics for iOS i Analytics for Android/Fire OS pozwalają deweloperom śledzić wykorzystanie aplikacji Android iOS oraz wprowadzać do ich interfejsów poprawki usprawniające pracę danej aplikacji.

Narzędzia wchodzą w skład pakietu (wersja beta) noszącego nazwę Insights SDK, który można pobierać z witrynyhttps://developer.amazon.com/sdk/analytics.html.

Usługa Analytics pozwala deweloperowi monitorować pracę aktywnych urządzeń, dzięki czemu może on lepiej poznać zachowania i przyzwyczajenia ich użytkowników. Ponieważ usługa monitoruje urządzenia (a nie użytkowników), jeden użytkownik wykorzystujący dwa różne urządzenia będzie liczony dwa razy. I odwrotnie – dwóch użytkowników otwierających aplikację na jednym urządzeniu będzie liczonych tylko raz.

Zobacz również:

  • Amazon pokazał własną platformę AI
  • Ta funkcja powinna trafić do Androida lata temu
  • Relacja z WWDC 2023 - najważniejszej konferencji Apple w roku

Deweloperzy mogą też śledzić poszczególne sesje, retencje oraz ewentualne przychody generowane przez handlowe aplikacje. Używając usługi A/B Testing, deweloper może testować jednocześnie pięć różnych interfejsów obsługujących aplikację, analizując w ten sposób, który z nich sprawuje się najlepiej i jest najbardziej przyjazny użytkownikowi. Po zintegrowaniu przez dewelopera usługi z urządzeniem, wszystkie obliczenia statyczne przejmuje na siebie Amazon. Ich wyniki są prezentowane na specjalnym webowym interfejsie (dashboard), który pokazuje najlepszą opcję.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200