Amazon Kinesis, czyli analiza big data płatna za godzinę

Amazon Web Services zyskało nowy element. Amazon dodał właśnie Kinesis - narzędzie do analizy olbrzymich ilości danych, a do tego pracujące w czasie rzeczywistym. Wisienką na torcie jest w tym przypadku możliwość "wynajmowania" narzędzia na godziny.

<!--more-->

Jak przyznał przedstawiciel Amazon, Kinesis powstało całkowicie w oparciu o zasoby firmy. Narzędzie działa w chmurze i może pobrać dane z wielu typów baz, na przykład, NoSQL, RDS, czy z Redshift.

Prezentując Kinesis podczas konferencji re:Invent, pokazano próbkę jego możliwości, wyznaczając przy pomocy narzędzia najpopularniejsze słowa z godzinnego zapasu tweetów załadowanych do systemu.

Zobacz również:

  • Google uruchamia inferfejs Pricing API, aby pomóc przedsiębiorstwom zoptymalizować koszty chmury
  • Generatywna AI zmienia handel i usługi

To oczywiście tylko zabawa. Kinesis można bowiem wykorzystać także do poważniejszych zadań. Problemu nie powinna stanowić bieżąca analiza transakcji finansowych, czy danych metrycznych.

Wprowadzając Kinesis Amazon nie chce zastępować żadnego innego swojego produktu. W zamierzeniach nowe narzędzie ma dawać możliwość wykonania dynamicznej analizy, czyli tu i teraz, i raczej na krótszych okresach niż tydzień, albo miesiąc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200