Amazon EKS Anywhere

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wczoraj globalną dostępność swojego najnowszego rozwiązania Amazon EKS Anywhere. To nowa opcja wdrożeniowa wprowadzona do usługi Amazon EKS (Amazon Elastic Container Service), która umożliwia klientom uruchamianie rozwiązań bazujących na kontenerach w każdym środowisku.

AWS

Rozwiązanie Amazon EKS Anywhere zostało zaprezentowane oficjalnie po raz pierwszy w zeszłym roku na firmowej konferencji AWS re:Invent. Umożliwia ono użytkownikom tworzyć instalowalne pakiety oprogramowania, dzięki którym mogą wdrażać klastry Kubernetes zarówno w chmurze, jak na lokalnych systemach. Mogą je wtedy obsługiwać, jak również korzystać z narzędzia zarządzającego automatycznie cyklem życia takich klastrów.

Dzięki ECS Anywhere użytkownik może uruchamiać kontenery i zarządzać nimi w dowolnej infrastrukturze, przy użyciu tej samej usługi konfigurowania kontenerów opartej na chmurze, której obecnie używa w środowisku AWS. ECS Anywhere oferuje spójne narzędzia dla wszystkich aplikacji opartych na kontenerach i to samo środowisko Amazon ECS do zarządzania klastrami skonfigurowanymi zarówno w chmurze, jak i w lokalnej infrastrukturze zarządzanej przez użytkownika.

Zobacz również:

Dzięki EKS Anywhere użytkownicy mogą korzystać ze standardowej konsoli Amazon EKS, wyświetlając w niej wszystkie swoje klastry Kubernetes działające w dowolnym miejscu. Rozwiązanie jest w pełni obsługiwane przez ekosystem AWS i integruje się z wieloma produktami innych firm używanymi do kontrolowania i aktualizowania klastrów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200