Always free – czyli wypróbuj chmurę za darmo

Google oferuje użytkownikom internetu możliwość skorzystania za darmo z jej chmurowych usług. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniu noszącemu nazwę “Always Free”, którego premiera miała miejsce kilka dni temu.

Usługa “Always Free” dostępna jest na tej stronie. Logując się do niej użytkownik ma dostęp do jednej instancji obliczeniowej f1-micro i ma do dyspozycji w każdym miesiącu pamięć masową Regional Storage o wielkości 5 GB oraz przez 60 minut w miesiącu może korzystać z usługi API noszącą nazwę Cloud Speech.

Użytkownik musi jednak podać numer swojej karty kredytowej, tak aby Google mógł obciążyć go w przypadku wykorzystanie większej ilości zasobów IT niż przewiduje to usługa “Always Free”.

Zobacz również:

  • Do usługi MySQL HeatWave wkroczyła technologia ML
  • Dla bezpieczeństwa warto inwestować w chmurę hybrydową
  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach [AKTUALIZACJA]

Musimy jednak zmartwić użytkowników zamieszkujących Europę, którzy chcieliby skorzystać z usługi “Always Free”. Jest ona na razie dostępna tylko w USA, chociaż Google nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości będzie z niej można skorzystać również na innych kontynentach, w tym Europie. Nie podaje jednaj dokładnej daty, kiedy to może nastąpić.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200