Alternatywa dla identyfikacji użytkownika w Pentium III

Trzyosobowa firma Power Technology (PT), producent systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów, poinformowała w miniony piątek, że ma alternatywne rozwiązanie w stosunku do wprowadzonego przez Intela w Pentium III kodu identyfikacyjnego. Rozwiązanie Intela jest nadal krytykowane

Trzyosobowa firma Power Technology (PT), producent systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów, poinformowała w miniony piątek, że ma alternatywne rozwiązanie w stosunku do wprowadzonego przez Intela w Pentium III kodu identyfikacyjnego. Rozwiązanie Intela jest nadal krytykowane przez przeciwników ograniczania swobód obywatelskich.

Opracowana przez tę firmę technologia zabezpiecza przed kopiowaniem oprogramowanie, wykorzystując podstawowe cechy procesora i płyty głównej komputera, na którym zostało ono zainstalowane. Metoda ta nie określa dokładnie użytkownika, jak ma to miejsce w przypadku unikalnego numeru procesora Intela. Nie powinna być zatem postrzegana przez użytkowników jako naruszenie ich prywatności.

Rozwiązanie PT jest wykorzystywane głównie do produkcji programów przetwarzania plików audio przez studia nagraniowe. Wykorzystanie technologii PT polega na wbudowaniu jej do dowolnego programu i generowaniu oryginalnego numeru identyfikacyjnego przy instalacji każdej kopii. Tak zainstalowane oprogramowanie może być wykorzystywane tylko na jednym, konkretnym komputerze. Rozwiązanie to może być zatem wykorzystywane, podobnie jak numer w Pentium III, do autoryzacji klienta w handlu elektronicznym.

Power Technology dąży do opatentowania własnej technologii, będącej już od pół roku w ograniczonym użyciu. Działa ona na procesorach Pentium i innych zgodnych z produktami Intela. Będzie mogła również współpracować z Pentium III - niezależnie od tego, czy użytkownik uaktywni w nim swój numer identyfikacyjny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200