AltaVista prawdopodobnie podzieli się na dwie firmy

Brytyjska prasa podała, że usamodzielnienie i wprowadzenie na giełdę europejskiego oddziału popularnego portalu nastąpi do końca br.

AltaVista, znany portal internetowy, wkrótce podzieli się na dwie firmy, wydzielając europejski oddział - podał Serwis CNET News.com, powołując się na brytyjską gazetę The Sunday Times.

Zdaniem The Sunday Times, AltaVista Europe będzie notowana na giełdzie we Frankfurcie lub Londynie, a jej wartość wyniesie ok. 900 mln USD. Gazeta powołując się na prezesa oddziału europejskiego AltaVisty, podała, że usamodzielnienie działalności na Starym Kontynencie planowane jest do końca br.

W kwietniu br. AltaVista, w której większościowym udziałowcem jest branżowa firma inwestycyjna CMGI, odwołała planowane wejście na amerykańską giełdę. Jako powody tego kroku podano nie najlepszą sytuację na rynku. Nie zapowiedziano jednak, kiedy spółka ponownie chciałaby spróbować debiutu na giełdzie.

***

AltaVista wchodzi na giełdę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200