Alstor wprowadza nowy kontroler firmy Promise

Alstor, dystrybutor produktów firmy Promise, wprowadza na rynek kontroler macierzowy FastTrack 100 pracujący w oparciu o dyski z interfejsem IDE.

Warszawska firma Alstor, dystrybutor produktów Promise, wprowadza do sprzedaży kontroler macierzowy FastTrack 100 pracujący w oparciu o dyski z interfejsem IDE. FastTrack 100 współpracuje z dyskami twardymi IDE Ultra ATA/100 i stanowi alternatywne rozwiązanie w stosunku do kosztownych macierzy SCSI. Znajdzie on zastosowanie w stacjach roboczych i serwerach typu Entry-Level. Kontroler pozwala na połączenie dysków w jedną logiczną całość o bardzo dużej objętości i najwyższych transferach danych, co umożliwia m.in. na edycję plików Audio Video (RAID 0 – striping), mirror dysków twardych dający zabezpieczenie zapisywanych danych (RAID1) oraz na łączenie dysków (JBOD) Data Spanning.

Specyfikacja kontrolera FastTrack100TM:

- RAID poziomu: 0, 1, 0 + 1, JBOD.

- Kontroler PCI Bus Master.

- Dwa rozłączne kanały IDE pozwalające na podłączenie do 4 dysków

- Możliwość dedykowania dysku zapasowego

- Kontroler obsługuje dyski z interfejsem: Fast ATA-2, EIDE, Ultra ATA/33

Ultra ATA/66, oraz Ultra ATA/100

- BIOS kontrolera umożliwia automatyczną identyfikację dysku i konfigurację

jego parametrów pracy

- Konfiguracja macierzy wykonywana jest z BIOS-u kontrolera niezależnie od systemu operacyjnego. BIOS posiada opcję "Quick install' upraszczającą maksymalnie budowę macierzy.

- Wspierane systemy operacyjne: Windows 3.xx, Windows 95/98, Windows NT, Windows 2000.

Cena netto urządzenia dla użytkownika końcowego - 618 zł.

Alstor

tel: (22) 675 55 15 w.182

fax: (22) 675 43 10

www.alstor.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200