Allied Telesyn otwiera biuro w Polsce

Dotychczasową działalność firmy w naszym kraju koordynował oddział w Wiedniu, odpowiedzialny za rejon Europy Środkowej i Wschodniej.

Allied Telesyn, producent urządzeń sieciowych, otworzył polskie biuro. "Dotychczas działalność firmy w Polsce koordynował oddział w Wiedniu, odpowiedzialny za rejon Europy Środkowej i Wschodniej" - mówi Marek Strupiechowski, dyrektor generalny Allied Telesyn w Polsce. Na razie w biurze zatrudnione są trzy osoby, do końca 2001 r. dołączą kolejne dwie. Biuro będzie się zajmować współpracą z partnerami w zakresie zapewnienia im pomocy technicznej i wsparcia handlowego. Ma także kontaktować się bezpośrednio z klientami. Wkrótce zostanie również uruchomiona polska strona internetowa Allied Telesyn.

Produkty Allied Telesyn są dostępne na polskim rynku od 1994 r. Według przedstawicieli firmy, od tego czasu ich sprzedaż na polskim rynku wzrosła 10-krotnie. Niedawno Promise InfoNet Center z Łodzi uruchomiła centrum serwisowe produktów Allied Telesyn. Dotychczas urządzenia te były naprawiane w Wlk. Brytanii. Promise InfoNet świadczy także usługi szkoleniowe, dotyczące wybranych grup produktów Allied Telesyn.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?

"W naszej ofercie pojawiają się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Zaczynaliśmy od koncentratorów i przełączników. Dwa lata temu wprowadziliśmy routery, a niedawno zaawansowane przełączniki trzeciej warstwy" - twierdzi Marek Strupiechowski. Firma oferuje także produkty xDSL, rozwiązania dla sieci światłowodowych oparte na - konkurencyjnej dla ATM - technologii DTM i routerach ADSL z wbudowanym modemem. Wkrótce mają się pojawić produkty VoIP (Voice over IP) i do tworzenia sieci bezprzewodowych. Allied Telesyn dotychczas oferował także produkty Extreme Networks, stopniowo jednak firma zastąpiła je własnymi rozwiązaniami.

Allied Telesyn współpracuje w Polsce z 5 dystrybutorami (Tech Data, Promise InfoNet Center, Ingram Micro, STGroup i Action) oraz trzema partnerami, którzy mają status tzw. SuperVAR. Należą do nich firmy: Ventus, Solidex i ZETO Białystok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200