Allegro zamierza przejąć Bankiera

MIH Allegro BV, spółka należąca do grupy kontrolującej m.in. Allegro.pl i producenta komunikatora Gadu-Gadu, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji Bankier.pl.

Na wezwanie pozytywnie odpowiedział już MCI PV FIZ, fundusz należący do grupy MCI. "Naszym zdaniem cena 8,70 PLN oferowana w wezwaniu jest atrakcyjna i stanowi dobrą okazję dla wszystkich akcjonariuszy spółki do wyjścia z inwestycji na tych samych warunkach, co MCI" - powiedział Konrad Sitnik, Senior Partner MCI Management SA.

Największymi akcjonariuszami Bankiera, oprócz MCI, są BZ WBK AIB Asset Management SA, TFI Allianz Polska SA, Noble Funds FIO.

Spółka Bankier.pl SA, prowadząca znany portal finansowy i kilka innych serwisów tematycznych, w I kw. 2009 roku miała 4,61 mln zł przychodu i 502 tys. zł zysku netto. Wartość Bankiera - wg. wyceny z wezwania MIH Allegro BV - to ponad 62 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200