Alior Sync rusza 14 czerwca

Na uruchomienie nowego banku Alior wyłożył 50 mln zł. Dwa miesiące trwały prace koncepcyjne, osiem - jego budowa.

Alior Sync powstał z wykorzystaniem technologii dostarczonych przez firmy IND (system transakcyjny oraz aplikacja do zarządzania finansami osobistymi), Alfavox (platforma contact center), Blue Media (szybkie przelewy), Oracle (baza danych Database Enterprise Edition oraz partycjonowanie i system klastrowy Real Application Clusters, narzędzia diagnostyczne) oraz HP (infrastruktura serwerowa). Portal bankowy przygotowała firma Artegence, była także dostawcą mechanizm importu danych z innych bankow do aplikacji zarządzania finansami osobistymi.

Wśród premierowych na polskim rynku rozwiązań znalazł się m.in. Wirtualny Oddział, który umożliwia załatwienie wszystkich spraw, do tej pory realizowanych w fizycznym oddziale. Z kolei aplikacje mobilnej bankowości (na razie dla iOS i Android) umożliwiają m.in. "sprawdzenie stanu oszczędności przez "potrząśnięcie" telefonem czy szybki przelew, na podstawie zdjęcia faktury wykonanego aparatem znajdującym się w telefonie". Możliwe będą także autoryzowane przelewy przez portal Facebook oraz serwis PayPal.

Plan biznesowy Alior Sync zakłada pozyskanie w ciągu czterech lat 1 mln klientów (250 tys. do końca 2012 r.), ponad 4 mld zł depozytów. Zgodnie z biznesplanem Bank zamierza zacząć zarabiać po 24 miesiącach od rozpoczęcia działalności. Jak podał bank, przy budowie Alior Sync pracowało 200 osób, które łącznie przepracowały 70 tysięcy osobogodzin oraz 36 partnerów i dostawców.

Bank przygotował filmy prezentujące możliwości Alior Sync. Poniżej wideo na temat Wirtualnego Oddziału:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200