Alior Bank z kolejną nagrodą

Bank otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie "Banking Technology Awards" w kategorii "Best Internet Banking Services Provider". Nagrodę przyznano za rozwiązania zastosowane w Alior Sync.

Alior Bank był jedynym polskim bankiem w 13. edycji konkursu organizowanego przez magazyn "Banking Technology". W tym roku jury oceniło ponad 100 projektów, nagrody trafiły do zwycięzców w 16 kategoriach. W gronie tegorocznych laureatów oprócz Alior Banku znalazły się m.in. takie banki jak: Barclays, Citi, Deutsche Bank, HSBC oraz Santander. Obok Alior Banku na liście nominowanych w kategorii "Best Internet Banking Services Provider" znalazł się także hiszpański bank e-la Caixa.

Jak podaje Alior Bank, międzynarodowe jury nagrodziło wprowadzenie na rynek banku Alior Sync, w tym s"zczególnie doceniono innowacyjne przeniesienie produktów oraz usług dostępnych dotychczas jedynie w tradycyjnym oddziale do w pełni wirtualnej bankowości internetowej i mobilnej".

Zobacz również:

To już drugie w tym roku międzynarodowe wyróżnienie dla Alior Banku za projekt Alior Sync. W tym roku otrzymał już, jako pierwszy polski bank, nagrodę w konkursie Global Banking Innovation Awards w kategorii "Przełomowe rozwiązanie" (Disruptive Innovation). Alior Bank podaje, że usług Alior Sync skorzystało już ponad 150 000 klientów.

Alior Bank otrzymał już wcześniej nagrodę w konkursie Banking Technology Awards. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie za zbudowane od podstaw środowisko teleinformatyczne i tytuł "IT Team of the Year".

Na krajowym podwórku bank otrzymał nagrodę specjalną za innowacyjność w konkursie Lider Informatyki organizowanym przez Computerworld.


TOP 200