Alcatel planuje sprzedaż większości fabryk

Prawdopodobnie do końca 2002 r. firma zredukuje liczbę posiadanych zakładów produkcyjnych z ponad 120 do ok. 12. Sprzedaż fabryk będzie kolejnym etapem realizacji nowej strategii koncernu, zakładającej koncentrowanie się na rozwiązaniach i usługach dla sektora telekomunikacyjnego.

Alcatel rozważa sprzedaż większości swoich fabryk. Według nieoficjalnych informacji, ich ilość zmniejszy się ze 120 do ok. 12. Część zakładów zostanie sprzedana dotychczasowym kontrahentom Alcatela. Kilku z nich nadal produkować będzie komponenty dla francuskiej firmy. Sprzedaż fabryk będzie najistotniejszym etapem realizacji nowej strategii koncernu zakładającej koncentrowanie się na rozwiązaniach i usługach dla sektora telekomunikacyjnego.

Alcatel zatrudnia obecnie ok. 110 tys. pracowników w 130 krajach. Przedstawiciele firmy jak na razie nie podali konkretnych danych o przewidywanej skali redukcji zatrudnienia w firmie.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200