Alcatel oskarża Cisco o naruszenie patentów

Alcatel, francuski producent sprzętu telekomunikacyjnego, złożył do sądu trzy wnioski o naruszenie jego praw patentowych przez Cisco Systems. Dwa pozwy zostały złożone w Stanach Zjednoczonych, jeden d...

Alcatel, francuski producent sprzętu telekomunikacyjnego, złożył do sądu trzy wnioski o naruszenie jego praw patentowych przez Cisco Systems. Dwa pozwy zostały złożone w Stanach Zjednoczonych, jeden do sądu w Holandii.

Alcatel oskarża Cisco o naruszenie kilku patentów, które mają należeć do jego dwóch działów. Firma nie chciała jednak ujawnić szczegółów pozwów.

W oficjalnym oświadczeniu Alcatel podał tylko, że jeden z pozwów, złożony do Sądu Okręgowego w Los Angeles, zarzuca Cisco naruszenie czterech patentów związanych z technologiami routowania i przełączania informacji przesyłanych w sieciach komunikacyjnych. Drugi pozew, złożony do sądu w Teksasie, dotyczy naruszenia innego patentu, jak również praw autorskich i tajemnicy handlowej.

Ponadto holenderski oddział Alcatela pozwał Cisco do sądu w Hadze, oskarżając giganta sieciowego o naruszenie europejskich patentów francuskiego producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200