Alcatel liderem WAN, Lucent - sieci optycznych

Według październikowego raportu The Yankee Group, Alcatel zwiększył swój udział w światowym rynku wielousługowych sieci WAN z 20 do 24 proc. Lucent zdobył największy udział (20,3 proc.) w rynku rozwiązań dla sieci optycznych.

Według październikowego raportu The Yankee Group, Alcatel zwiększył swój udział w światowym rynku wielousługowych sieci rozległych (WAN) z 20 do 24 proc. (dotyczy to obu rodzajów sieci - zarówno brzegowej, jak i rdzeniowej).

The Yankee Group przewiduje, że w 2001 r. rynek przełączników WAN zwiększy się o 10 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i zapowiada, że firmy telekomunikacyjne długo czekające na rozwój technologii MPLS, znacznie teraz powiększą pojemność i gęstość struktury przełączającej. W ofercie produktów Alcatela dla wielousługowych sieci WAN znajdują się platformy Alcatel 7670 Routing Switch Platform (RSP) oraz Alcatel 7470 Multiservice Platform (MSP).

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez Dell'Oro Group, Lucent Technologies zachował przez drugi kwartał z rzędu pozycję lidera na rynku rozwiązań dla sieci optycznych..

Lucent zdobył największy udział (20,3 proc.) w rynku rozwiązań dla sieci optycznych, którego wartość szacuje się na 3,5 mld USD. Jak wynika z raportu Dell'Oro, Lucent zachował także największy udział (22,8 proc.) w rynku multiplekserów SONET/SDH, którego łączna wartość wynosi 2 mld USD.

Laboratoria Bella Lucent Technologies uzyskały ponad 2500 patentów w dziedzinie technologii optycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200