Alcatel i Fujitsu zawiazują spółkę dedykowaną tworzeniu i sprzedaży rozwiązań dla sieci UMTS

W wyniku sfinalizowania porozumienia zawartego pomiędzy francuskim Alcatelem i japońskim Fujitsu powstała spółka Evolium SAS, zajmującą się rozwojem i sprzedażą sprzętu telekomunikacyjnego dla tzw. si...

W wyniku sfinalizowania porozumienia zawartego pomiędzy francuskim Alcatelem i japońskim Fujitsu powstała spółka Evolium SAS, zajmującą się rozwojem i sprzedażą sprzętu telekomunikacyjnego dla tzw. sieci komórkowych trzeciej generacji (UMTS). 66% udziałów w nowej firmie obejmie Alcatel, pozostałe 34% będzie należeć do Fujitsu.

Wśród personelu Evolium SAS, której siedziba będzie się mieścić pod Paryżem, znajdzie się 2 tys. inżynierów obu firm, pracujących dotychczas we Francji, Japonii, Niemczech, Belgii i Chinach.

Założyciele spółki liczą, że uda im się zdobyć 15-proc. udział w rynku infrastruktury telekomunikacyjnej dla sieci 3G. Pierwsze komercyjnie dostępne produkty mają się pojawić w sprzedaży w I połowie przyszłego roku, natomiast testowe sieci będą dostępne dla operatorów jeszcze w tym roku.

***

Alcatel i Fujitsu będą wspólnie tworzyć systemy dla sieci komórkowych tzw. trzeciej generacji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200