Alcatel i Fujitsu będą wspólnie tworzyć systemy dla sieci komórkowych tzw. trzeciej generacji

Francuski Alcatel i japońska firma Fujitsu utworzą spółkę joint venture, która będzie opracowywać, produkować i wprowadzać na rynek systemy dla bezprzewodowych sieci tzw. trzeciej generacji (3G). Nazw...

Francuski Alcatel i japońska firma Fujitsu utworzą spółkę joint venture, która będzie opracowywać, produkować i wprowadzać na rynek systemy dla bezprzewodowych sieci tzw. trzeciej generacji (3G). Nazwy spółki jeszcze nie ustalono, wiadomo jednak, że 66% jej udziałów będzie posiadać Alcatel, a pozostałe 34% mają należeć do Fujitsu. Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Nowo powstała firma będzie zatrudniać 2 tys. inżynierów i skupi się nad opracowywaniem gotowych rozwiązań dla sieci w standardzie UMTS (Universal Mobile Telecommunication System), które pojawią się na rynku w I połowie przyszłego roku.

Firma Fujitsu w zakresie systemów UMTS współpracowała już z NTT DoCoMo, największym japońskim operatorem sieci komórkowych, który zmierza uruchomić pierwsze usługi 3G w maju przyszłego roku. Oprócz doświadczenia Fujitsu w zakresie sieci 3G, nowa spółka wykorzysta też wiedzę Alcatela z zakresu sieci GSM, ATM i IP.

Alcatel będzie odpowiedzialny za sprzedaż produktów spółki na terenie Europy, a Fujitsu - w Japonii.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200