Alcatel i Ericsson ze stratami 2001

Alcatel ogłosił w ubiegłym tygodniu wyniki finansowe za 2001 r., które zamknęły się stratą w wysokości 4,2 mld euro. Szwedzki Ericsson również zakończył ubiegły rok na minusie.

Alcatel ogłosił w ubiegłym tygodniu wyniki finansowe za 2001 r., które zamknęły się stratą w wysokości 4,2 mld euro. Szwedzki Ericsson również zakończył rok na minusie.

Nie jest to zaskoczeniem, gdyż już wcześniej firma ostrzegała, że straty mogą sięgnąć nawet 5 mld euro. Kiepski rezultat jest w dużym stopniu efektem kosztów reorganizacji, na którą firma wydała w minionym roku aż 3,86 mld euro.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Jak twierdzi zarząd firmy, poniesione wydatki mają się jednak wkrótce zwrócić z nawiązką. Aby zredukować straty, w ubiegłym roku Alcatel sprzedał swoje udziały w dużych francuskich firmach branży elektronicznej, takich jak Thales i Thompson Multimedia. Restrukturyzacja ma sprawić, że w 2002 r. Alcatel znów odnotuje zyski, pomimo trudnej sytuacji na rynku telekomunikacyjnym.

Informacja o stratach Alcatela nie jest odosobniona, gdyż w tym samym czasie szwedzki gigant - Ericsson - również poinformował, że rok 2001 przyniósł firmie pierwsze od półwiecza straty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200