Alcatel-Lucent prezentuje pakiet komunikacyjny dla firm

Alcatel-Lucent poszerzył ofertę o pakiet noszący nazwę Business integrated Communication Solution (BiCS), w skład którego wchodzą aplikacje komunikacyjne. Rozwiązanie jest przeznaczone dla firm zatrudniających od 100 do 500 pracowników.

Pakiet bazuje na tej samej platformie sprzętowej, a rozbudowa systemu komunikacyjnego jest realizowana przez odpowiednie zmodyfikowanie oprogramowania. W pakiecie BiCS (zainstalowanym na jednym serwerze) znajdują się następujące moduły: system telefonii IP (Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise), system contact center (Alcatel-Lucent OmniTouch Contact Center), system ujednoliconej komunikacji (Alcatel-Lucent My Instant Communicator Unified Communication) oraz interfejsy oprogramowania API.

BiCS wykorzystuje zestaw narzędzi integracyjnych i pojedynczy system instalacji, a warstwa wirtualizacyjna pozwala na współdzielenie przez wszystkie aplikacje tego samego serwera. Program jest dostępny również w wersji z licencją demo, co pozwala starannie przetestować poszczególne aplikacje, zanim firma podejmie decyzję o ich zakupie.

Zobacz również:

  • Czy Discord to dobre narzędzie dla firm?

Alcatel-Lucent Business integrated Communication Solution będzie początkowo oferowany we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i krajach skandynawskich. W 2008 roku oferta stanie się dostępna na całym świecie, również w Polsce.


TOP 200