Aktywny Karen

Karen Notebook rozwija montaż komputerów przenośnych i rozszerza ofertę produktów.

Karen Notebook rozwija montaż komputerów przenośnych i rozszerza ofertę produktów.

Grupa Karen prowadzi z Fujitsu rozmowy dotyczące uruchomienia w nowej fabryce w Suwałkach montażu notebooków japońskiej firmy. Jak twierdzą przedstawiciele Karen, jest prawdopodobne, że niedługo zostanie zawarta oficjalna umowa między firmami. Byłoby to precedensowe porozumienie dotyczące montażu komputerów przenośnych znanej firmy w Polsce.

Montownia komputerów Idea Nord, należąca do Grupy Karen, powstała w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i funkcjonuje od połowy października ub.r. Do grudnia wyprodukowano w niej już 1200 notebooków California Access. Zgodnie z zawartym przed kilkoma miesiącami porozumieniem, na wiosnę ma się rozpocząć w Suwałkach również montaż komputerów PC dla Fujitsu. Podczas podpisywania tej umowy przedstawiciele Fujitsu twierdzili, że nie zamierzają w Idea Nord uruchamiać montażu notebooków ani wyższej klasy komputerów PC. Fabryka miała dostarczać wyłącznie najprostsze i najtańsze modele wyposażone w procesory Celeron.

Planowana moc produkcyjna montowni ma wynosić 40 tys. notebooków rocznie, ale w br. ma być wyprodukowanych tylko ok. 10 tys. komputerów California Access i podobna liczba komputerów PC Fujitsu. Te ostatnie nie będą sprzedawane przez Karen Notebook - znajdą się wyłącznie w ofercie dystrybucyjnej Silico ExImp (Grupa Karen).

Jednocześnie Karen Notebook wyraźnie rozszerza ofertę. Niedawno pojawiło się w niej kilka nowych modeli sprzętu, m.in. mininotebooki Sony VAIO i komputery naręczne LG Electronics. Po przerwie związanej z perturbacjami spowodowanymi reorganizacją struktury NEC, do oferty Karen wróciły również notebooki tej firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200