Akcje Tesli w dół ze względu na negatywne oceny samochodu Model S

Akcje Tesli zaliczyły ostatnio spory spadek. Związane jest to z nowym raportem Consumer Reports, w którym została wycofana rekomendacja dla elektrycznego samochodu Model S.

Tesla produkuje elektryczne auta. Sztandarowy model w ofercie to Tesla Model S P85D, czyli samochód typu sedan zasilany energią elektryczną. Auto nie przypadło do gustu Consumer Reports. W najnowszym raporcie nie sposób znaleźć rekomendacji dla nowego samochodu.

Kosztująca 104 tys. dol. Tesla Model S P85D została oceniona jako auto "gorsze niż średnia" w raporcie, który określał auta pod względem tego, czy można na nich polegać. Warto dodać, że ta słaba ocena stoi w kontraście do poprzedniej oceny Consumer Reports.

Osoba oceniająca Teslę stwierdziła wtedy, że Tesla Model S P85D to "najlepszy samochód" jakim jeździła. Zdobył on wtedy... 103 punkty w 100-punktowej skali. Przedstawiciele Consumer Reports stwierdzili, że ze względu na wyniki tego modelu musieli zmienić sposób oceniania samochodów.

Consumer Reports postanowiło zweryfikować swoją ocenę po tym, jak pojawiły się głosy nie do końca zadowolonych klientów. Zgłaszali oni najróżniejsze problemy, które nie pozwalały w pełni cieszyć się zakupem.

Akcje Tesli w dół ze względu na negatywne oceny samochodu Model S

Oceny auta Model S spowodowały spadek ceny akcji Tesli

Giełda nie zareagowała entuzjastycznie na ten raport. Akcje firmy spadły aż o 15 proc. Przed końcem dnia co prawda spadek był już mniejszy, ale i tak firma skończyła z wynikiem 0 6,6 proc. gorszym niż poprzedniego dnia.

Tesla Model S to nie jedyny samochód, który został kiepsko oceniony przez Consumer Reports. Podobny los spotkał takie auta jak BMW X5 i Serię 5 oraz Chevroleta Corvette.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200