Akceleratory aplikacji WAN

Cisco wprowadził na rynek w zeszłym tygodniu dwa nowe rozwiązania, dzięki którym firmy mogą się szybciej komunikować ze swoimi klientami i odległymi biurami.

Rozwiązania zwiększają wydajność aplikacji korzystających z usług sieci rozległych i pomagają konsolidować ośrodki informatyczne zlokalizowane w różnych miejscach.

Pierwsze rozwiązanie nosi nazwę Cisco AVS (Application Velocity System). Są to dwa urządzenia, które zwiększają wydajność aplikacji bazujących na technologii webowej (wykorzystujących języki Hypertext Markup Language lub Extensible Markup Language). Aplikacje pracują wtedy tak wydajnie, jakby korzystały nie z usług sieci WAN, ale sieci LAN.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski

Cisco informuje, że rozwiązanie AVS pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na przepustowość sieci nawet o 80%. Pierwsze urządzenie wchodzące w skład rozwiązania AVS nosi nazwę AVS 3120, a drugie AVS 3180. Urządzenie AVS 3120 jest właściwym akceleratorem, a urządzenie AVS 3180 to stacja zarządzająca, która monitoruje sieć i rejestruje czasy odpowiedzi. Urządzenie Cisco AVS 3120 kosztuje 35 995 USD, a urządzenie AVS 3180 Cisco wycenił na 14 995 USD.

Kolejna nowość Cisco nosi nazwę WAE (Wide-Area Application Engine) i jest oparta na dwóch technologiach, które zwiększają wydajności aplikacji uruchamianych w odległych biurach. Technologia ACNS (Application and Content Networking System) zwiększa wydajność protokołu HTTP (Hypertext Transfer Protocol), FTP (File Transfer Protocol) oraz protokołów obsługujących strumienie danych wideo. Technologia WAFS (Wide Area File Services) zwiększa natomiast wydajność protokołów odpowiedzialnych za transport plików, takich jak CIFS (Common Internet File System) i NFS (Network File System).

Cisco implementuje rozwiązanie WAE w swoich trzech urządzeniach sieciowych: WAE-511, WAE-611 i WAE-7326. Cena - od 5500 USD. Rozwiązanie jest też dostępne jako moduł do instalowania w routerach linii IRS (Integrated Services Routers). Moduł kosztuje 4500 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200