Akamai zapłaci 2,8 mld USD za Intervu

Firma liczy, że w ten sposób stanie się największym na świecie dostawcą danych strumieniowych przez Internet.

Akamai Technologies, dostawca usług internetowych, przejmie firmę Intervu, świadczącą usługi strumieniowej transmisji dźwięku i wideo. Transakcja szacowana na 2,8 mld USD ma zostać zawarta w formie wymiany akcji, a jej finalizację przewidziano do połowy tego roku.

Wraz z przejęciem Akamai chce stworzyć największą na świecie firmę oferującą strumieniową transmisję danych przez Internet. Łącznie Akamai i Intervu mają ponad 3 tys. serwerów pracujących w 100 sieciach na terenie 40 krajów.

Do tej pory Akamai przesyłał dane głównie w formacie QuickTime, a Intervu w formatach Microsoft Media Player i Real. Po połączeniu światowej sieci Akamai z infrastrukturą Intervu firmy będą obsługiwać wszystkie główne formaty medialne i będą świadczyć usługi dla ponad tysiąca klientów, w tym m.in. AOL MovieFone, Apple, CBS, CNN, General Motors, IBM, Microsoft, NBC i Viacom.

***

Akamai rozszerza działalność w Europie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200