Akademia w Akademii

Altkom Akademia zamierza otworzyć wyższą uczelnię.

Altkom Akademia zamierza otworzyć wyższą uczelnię.

Akademia w Akademii
Szkoła wyższa Altkom Akademii miała rozpocząć działanie już w październiku 2001 r. Jej otwarcie przesunięto o kilkanaście miesięcy. "Traktujemy to bardzo poważnie i dlatego nie mogliśmy rozpocząć działalności wiedząc, że wszystko nie jest dopięte na ostatni guzik" - mówi Tadeusz Alster, prezes zarządu Altkom Akademia SA. Tym razem prawdopodobnie nic nie stanie na przeszkodzie i 1 października br. warszawska Wyższa Szkoła Informatyki i Systemów Informatycznych (WSIiSI) przyjmie pierwszych kilkudziesięciu studentów. "Z naszego punktu widzenia jest to przedsięwzięcie o charakterze marketingowo-rekrutacyjnym. Pieniądze zarabiamy gdzie indziej" - deklaruje Tadeusz Alster.

Recepta na rzemieślnika

W zamierzeniach założycieli nowa uczelnia ma być miejscem kształce-nia "solidnych rzemieślników", którzy zdobędą konkretną wiedzę, a tak-że umiejętność jej praktycznego wykorzystania. WSIiSI ma być również pierwszym przykładem współpracy między środowiskiem akademickim a przedsiębiorstwami wdrażającymi technologie informatyczne. "Taki model doskonale się sprawdza w USA. U nas, niestety, nie ma tego typu uczelni. Studenci zdobywają pewien zakres wiedzy teoretycznej, jednak kończą uczelnie bez umiejętności praktycznych" - mówi Tadeusz Alster. W programie szkoły, oprócz zajęć z zakresu informatyki i nauk ścisłych, znajdą się również takie przedmioty, jak ekonomia, bankowość i metodologia prowadzenia projektów.

Tym, co ma przyciągnąć wymagających kandydatów, jest kameralny charakter szkoły, umożliwiający dobry kontakt z wykładowcami, a także duża liczba zajęć praktycznych. Najlepsi studenci już po pierwszym roku otrzymają szansę podjęcia pracy przy projektach realizowanych przez Altkom Akademię.

Partner poszukiwany

Jak deklarują przedstawiciele warszawskiej spółki, firmę stać na samodzielne utrzymywanie szkoły. Mimo to szukają przedsiębiorstw gotowych do wspólnego jej prowadzenia. Szczególnie liczą na banki i partnerów spoza branży IT. Prowadzą też rozmowy ze środowiskiem akademickim. Do tej pory do współpracy udało się pozyskać m.in. Instytut Podstaw Informatyki PAN oraz uczelnie z Niemiec i Kanady. Dzięki nawiązaniu współpracy po zdobyciu tytułu licencjata studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Systemów Informatycznych zostaną objęci programem stypendialnym i będą mogli kontynuować naukę za granicą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200