Akademia sieciowa Cisco w Polsce

25 października w siedzibie Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie uroczyście otwarto pierwsze w Polsce laboratorium Cisco Networking Academy.

25 października w siedzibie Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie uroczyście otwarto pierwsze w Polsce laboratorium Cisco Networking Academy.

Program Cisco Networking Academy (CNAP) jest systemem upowszechniania znajomości technologii sieciowych realizowanym przez Cisco we współpracy ze szkołami i uczelniami całego świata. Jego celem jest danie uczniom i studentom możliwości uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.

Taka wiedza już dziś stanowi przesłankę do odniesienia sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej. Otwiera możliwości znalezienia pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej. Udział w CNAP pozwala szkołom na wzbogacenie swojego profilu nauczania o przedmiot umożliwiający podniesienie swojej atrakcyjności na coraz bardziej konkurencyjnym rynku edukacyjnym.

Oprócz warszawskiej akademii w Polsce zacznie działać 10 akademii regionalnych, m.in. w Politechnice Łódzkiej, jej filii w Bielsku-Białej, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i w Politechnice Szczecińskiej. Docelowo ma powstać ok. 300 lokalnych akademii informatycznych w szkołach średnich.

Przypomnijmy, jak podawaliśmy we wrześniowym numerze „NetWorlda”, wg IDC za trzy lata ma brakować w Polsce ok. 7 tys. specjalistów ds. sieci komputerowych, przy ogólnym zapotrzebowaniu na ponad 17 tys. fachowców.

Informacje o programie Cisco Networking Academy: www.cisco.com/pl/cnap/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200