Aiton Caldwell chce oferować w Polsce oprogramowanie w formie usługi

Z przekształcenia spółki FreecoNet Tlenofon powstać ma grupa kapitałowa wyspecjalizowana w rozwiązaniach telekomunikacyjnych dla firm sektora MSP oraz dostarczaniu oprogramowania biznesowego w modelu Software as a Service. W planach jest również m.in. konsolidacja polskiego rynku usług VoIP.

Z oficjalnych informacji wynika, że celem utworzenia grupy kapitałowej będzie usprawnienie zarządzania kilkoma markami produktowymi oraz rozpoczęcie przygotowań mających na celu wprowadzenie grupy na rynek NewConnect. "Postanowiliśmy powołać markę korporacyjną, która w przyszłości będzie skupiała w sobie wszystkie nasze marki i produkty. Niektóre z nich są w trakcie przygotowywania i już niebawem zostaną wprowadzone na rynek" - zapewnia Jan Wyrwiński, prezes zarządu Aiton Caldwell. Na rynku NewConnect grupa ma zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku. Kapitał pozyskany w ten sposób ma zostać przeznaczony na konsolidację polskiego rynku VoIP oraz realizację planów ekspansji międzynarodowej. Środki będą również inwestowane w budowanie bezpośrednich kanałów sprzedażowych.

Początkowo podstawą oferty grupy będą rozwiązania spółki FreecoNet Tlenofon. Zgodnie z zapowiedziami na początku działalności Aiton Caldwell skupi się na dostarczaniu rozwiązań telekomunikacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Kolejne marki produktowe będą kierowane do klientów biznesowych. Planowane jest też poszerzenie oferty o kompleksowe hostowane usługi komunikacyjne oraz usługi wspierające zarządzanie dla małych i średnich firm. Docelowo głównym obszarem działalności grupy ma być świadczenie usług w modelu Software as a Service.

Zobacz również:

  • IaaS, Paaa, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji

Czytaj też:

IPv6: Nie ma na co czekać, trzeba wdrażać!

CERT Polska ostrzega przed atakami na VoIP

Avaya i Skype pracują nad nową platformą komunikacyjną dla MSP

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200