Air Bites Polska buduje własną infrastrukturę

W znacznej mierze na własną sieć kablową Air Bites Polska składać się mają przejmowane przez tę firmę sieci lokalne. Firma w tym roku przejęła już kilku dostawców Internetu, a rozmowy prowadzone są z kilkunastoma innymi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

"Koncentrujemy się obecnie na nawiązywaniu współpracy z wiodącymi sieciami lokalnymi, występujemy wobec nich w charakterze inwestora lub całkowicie je przejmujemy, dostosowując rozwiązania stosowane przez te sieci do naszych standardów. W ten sposób budujemy własną, niezależną infrastrukturę" - mówi Rafał Pasterczyk, dyrektor ds. rozwoju w Air Bites Polska.

Obecnie spółka dąży do zdobycia dominującej pozycji na poszczególnych rynkach lokalnych, w których już działa. "Docelowo jednak chcielibyśmy stać się operatorem ogólnopolskim i konkurować z takimi firmami, jak TP, UPC, czy Aster" - przekonują przedstawiciele Air Bites Polska. Na razie firma oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu, w lipcu br. planuje poszerzyć ofertę o nową usługę, choć na razie przedstawiciele firmy nie chcą zdradzić szczegółów. Zapewniają jednak, że ma być to pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Air Bites Polska jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością należącą do zagranicznej grupy kapitałowej. Firma weszła do Polski wiosną 2005 r. Dostawca ten ma obecnie 14 tys. użytkowników w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

O Air Bites pisaliśmy także w materiale: WiFi przez DSL

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200