Agilent pozbywa się procesorów

Spółka Agilent Technologies, wydzielona kilka lat temu ze struktur HP, w ramach restrukturyzacji postanowiła sprzedać dział produkcji półprzewodników za 2,6 mld dolarów.

Produkty Agilent Technologies można spotkać w sprzęcie telekomunikacyjnym, komputerach, drukarkach czy różnego rodzaju urządzeniach przemysłowych. Agilent była m.in. dostawcą chipsetów do platform serwerowych działających w oparciu o układy Itanium.

Wyniki sprzedaży oferowanych przez firmę specjalizowanych układów scalonych nie były w ostatnim czasie zadawalające. Nowym właścicielem działu chipów Agilent staną się fundusze Kohlberg Kravis Roberts & Co i Silver Lake Partners - oba mające na koncie wiele inwestycji w spółki sektora technologicznego.

Agilent Technologies po przeprowadzeniu transakcji skupi się na swojej podstawowej działalności, czyli produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej. Na koniec 2004 r. firma miała 7,2 mld USD przychodu i 28 tys. pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200