Agenda CIO na 2012

Rada Programowa CIO zainicjowała prace nad Agendą CIO na 2012 rok - programem działania Klubu CIO, magazynu CIO i platformy online. I każdego CIO w polskiej firmie.

Agenda CIO na 2012
W Radzie Programowej CIO udział biorą

Rafał R. Lewandowski

Polskie Książki Telefoniczne

Tomasz Matuła

Telekomunikacja Polska

Łukasz Neuman

Kruk SA

Sławomir Panasiuk

KDPW SA

Monika Płocke

Nordea Bank Polska

Dorota Poniatowska-Mańczak

Credit Agricole Bank Polska

Tadeusz Rogaczewski

Grupa Lotos

Jacek Pulwarski

Klub CIO

Małgorzata Korycka-Purchała

Klub CIO

Małgorzata Ryniak

Volvo IT Polska

Dariusz Stolarczyk

NFI Empik

Józef Wacnik

Polskie Radio

Dariusz Zawistowski

Telepizza Poland

Rada Programowa CIO to prestiżowe gremium osób o uznanym dorobku i autorytecie w środowisku IT, które przyjęły zaproszenie do wspierania merytorycznych założeń Klubu CIO. Rada Programowa CIO uczestniczy w budowie, weryfikacji i wykonaniu programu działania środowiska CIO, dla którego forum dyskusji są magazyn CIO, Klub CIO i platforma online.

Naszą wspólną pracę rozpoczynamy od przygotowania Agendy CIO na 2012. Członków Rady Programowej CIO poprosiliśmy o wskazanie najważniejszych wyzwań i zadań dla szefów IT w polskich firmach. Wskazania i rekomendacje od wszystkich członków Rady Programowej pragniemy przedyskutować podczas walnego spotkania Klubu CIO w lutym 2012. Efektem tej dyskusji w szerokim gronie członków i sympatyków Klubu CIO będzie wspólna, zaakceptowana Agenda CIO na 2012. Wyłonimy w ten sposób program działania, któremu podporządkujemy plan spotkań klubowych w Warszawie i innych miastach Polski, całoroczną podstawową tematykę magazynu i działania w ramach platformy online Klubu CIO. Tym samym będziemy na bieżąco z wydarzeniami i kontekstem, w jakich przychodzi działać szefom informatyki polskich firm. Liczymy na to, że w dyskusji toczonej podczas kolejnych klubowych spotkań i na łamach kolejnych wydań naszego magazynu, a także poprzez nieustająco dostępną platformę online możliwe będzie podzielenie się na gorąco wiedzą, doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Utrzymamy formuły, które przyczyniły się do porządkowania dyskusji i sprzyjały kreatywnemu, innowacyjnemu spojrzeniu na problemy oraz wyzwania: debaty "pro i kontra", debaty oksfordzkie, spotkania z udziałem innych CXO...

W trudnym czasie dla swoich przedsiębiorstw i dla całej gospodarki szefowie IT skupieni w środowisku Klubu CIO zyskają tym samym ważny, zobiektywizowany i jedyny w swoim rodzaju sposób weryfikacji własnych obserwacji i decyzji. Poniżej przedstawiamy pierwsze typy do Agendy CIO na 2012, które wskazali: Józef Wacnik, Monika Płocke, Dariusz Stolarczyk i Dorota Poniatowska-Mańczak. Najkrócej można je podsumować: aktywnie walcząc z kryzysem, nie zapominać o rozwoju strategicznej roli IT i CIO. Zapraszamy do dyskusji!

Józef Wacnik jest dyrektorem Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Polskim

Radiu SA. W 8. edycji konkursu CIO Roku, w 2010 r., zajął 3. miejsce. W 2011 r. dla swojej firmy zdobył także podwójny laur w Konkursie Lider Informatyki: nagrodę główną w kategorii sektor użyteczności publicznej oraz nagrodę za wdrożenie telekomunikacyjne. Praca podległego mu działu IT pomaga Polskiemu Radiu wkraczać w realia technologiczne i komunikacyjne XXI wieku w gronie pionierów i liderów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200