Aflofarm z Microsoft Dynamics AX

Producent leków, kosmetyków i suplementów diety wdrożył system Microsoft Dynamics AX rozbudowany o rozwiązania przygotowane pod kątem wymagań branży farmaceutycznej. Firma szukała zintegrowanego rozwiązania, które pozwoliłoby na zarządzanie wszystkimi obszarami działalności.

Wdrożono system klasy ERP oparty na platformie Microsoft Dynamics AX, obejmujący finanse z elementami rachunkowości zarządczej, kontrolę jakości, logistykę, produkcję, zarządzanie projektami i transport. Rozwiązanie wzbogacono o współpracę z systemem kodów kreskowych służącym do identyfikacji statusu towarów i z zewnętrzną aplikacją do planowania tras dystrybucji.

System usprawnia współpracę z dostawcami materiałów i hurtowymi odbiorcami produktów. Moduł produkcyjny pozwala planować, kontrolować i realizować wszystkie etapy produkcji i kalkulować proces w kosztach rzeczywistych z identyfikacją kosztów pośrednich.

Elementy ułatwiają podejmowanie decyzji biznesowych. "W portfolio Aflofarm jest ponad 150 produktów i liczba ta stale wzrasta. Każdy z nich wytwarzany jest w innych warunkach, według innej receptury i poddawany różnorodnym procesom za pomocą różnych urządzeń. Wszystko to trzeba zaplanować i udokumentować. Dzięki Microsoft Dynamics AX udało się zautomatyzować znaczną część procesu" - mówi Wiesław Gotwald, dyrektor Działu Produkcji w Aflofarm.


TOP 200