Aerohive przechodzi w ręce Extreme Networks

Firma Extreme Networks doszła chyba do wniosku, że najlepszą metodą poszerzenia oferty jest kupno gotowych już technologii i ogłosiła kilka dni temu, że kupuje za kwotę 210 mln USD Aerohive, znanego producenta rozwiązań WLAN i WAN.

Aerohive specjalizuje się w rozwiązaniach SD-WAN (są to definiowane programowo sieci WAN) oraz bezprzewodowe sieci LAN, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszej technologii stosowanej w tym obszarze, czyli sieci WiFi 6.

Flagowym produktem firmy Aerohive jest rozwiązanie noszące nazwę HiveManager . Jest to platforma używana przez firmy do zarządzania całym środowiskiem sieciowym, w tym sieciami Wi-Fi (w tym punktami dostępowymi WiFi 6), przełącznikami LAN, sieciami rozległymi SD-WAN oraz mechanizmami NAC, które kontrolują dostęp do sieci. Przejmując te wszystkie technologie firma Extreme będzie w stanie poszerzyć swoją ofertę o wiele nowatorskich rozważań, co wzmocni znacznie jej pozycję na tym rynku.

Zobacz również:

Na koniec warto zaznaczyć, że przed przejęciem Aerohive firma Extreme Networks dokonała dwóch innych znaczących zakupów tego typu. I tak w 2016 Extreme Networks przejęła dział WLAN firmy Zebra Technologies (za 55 mln USD), a trochę później kupiła od firmy Broacade biznes data center.


TOP 200