Advance - to rozszerzenie Firefoxa podpowie nam, które strony powinniśmy odwiedzić

Jeden z najnowszych projektów firmy Mozilla nosi nazwę Advance. To rozszerzenie przeglądarki Firefox, które zapamiętuje strony odwiedzane przez użytkownika i śledzi ich zawartość, po to aby bazując na tych informacjach rekomendować użytkownikowi te internetowe zasoby i usługi, które powinny go zainteresować.

Narzędzie Advance powstało w ramach programu pilotażowego Firefox Test Pilot. Mozilla zainicjowała swego czasu tein program celem sprawdzania nowych funkcji i ich dogłębnego przetestowania, zanim zostaną włączone do użytkowych wersji przeglądarki Firefox.

Prace nad rozszerzeniem Advance zainicjowano dość dawno, bo w 2015 roku. Obecnie dobiegły końca i Mozilla oferuje użytkownikom możliwość jego przetestowania. Aby to zrobić, trzeba odwiedzić tę witrynę.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Zaktualizuj Google Chrome - nowa wersja zawiera 11 łatek błędów
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?

Po zainstalowaniu dodatku wyświetla on po lewej stronie okna pasek z dwoma opcjami: Read Next (Czytaj dalej) i For You (Dla Ciebie). Pierwsza z nich opisuje strony internetowe, które według niej dobrze uzupełniają treści wyświetlane przez bieżącą kartę. Druga opcja rekomenduje użytkownikowi konkretne linki (adresy witryn sporządzone w oparciu historię odwiedzanych wcześniej stron), które powinny go zainteresować.

Oprogramowanie generujące rekomendacje zostało zaprojektowane przez kalifornijską firmę Laserlike, która została założona przez trzech inżynierów pracujących wcześniej w Google. To oni nadali narzędziu Advance roboczą nazwę "wyszukiwarka zainteresowań".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200