Adobe zapowiada Project Rome

Nowy produkt amerykańskiej firmy to narzędzie przeznaczone dla osób, które chcą tworzyć dokumenty, prezentacje zawierające treści multimedialne. Project Rome ułatwia ich tworzenie nawet jeśli nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie DTP czy designu.

Tytułowa aplikacja w chwili obecnej udostępniona została za darmo jako program typu "preview". Adobe chce dzięki niej zebrać informacje od użytkowników, zanim zdecyduje się wydać pełną, komercyjną wersję Rome. Ostateczna wersja produktu nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że będzie on również udostępniany jako usługa z opłatą abonencką.

Sama aplikacja pozwala tworzyć dokumenty przeznaczone do druku czy publikacji w Internecie, w których mają się znaleźć zdjęcia, grafiki, pliki wideo lub audio, animacje i tekst. Jej możliwości rozciągają się też na tworzenie wizytówek, ulotek promocyjnych, prostych stron internetowych czy animacji. Pliki przygotowane w Project Rome można zapisać w formatach pdf, jpg, swf, png, svg lub fxg. Produkt Adobe wspiera pracę w chmurze i umożliwia dzielenie się własną twórczością poprzez Acrobat.com, Google Aps czy dedykowane mu centrum wymiany plików. Ciekawostką jest też możliwość linkowania projektów bezpośrednio w Facebooku lub Twitterze.

Zobacz również:

  • Najlepszy szef w IT to Shantanu Narayen z Adobe. Wyniki badania Glassdoor 2021

Adobe przygotuje dwie wersje Project Rome. Jedna została stworzona z myślą o "przeciętnym Kowalskim", który używać będzie jej w domu albo małej firmie. Druga znaleźć ma zastosowanie w szkołach.

Project Rome działa na komputerach Mac wyposażonych w procesor Intel Core Duo (lub szybszy) i system operacyjny OS X 10.5. Z aplikacji skorzystać można zarówno w sieci - wymaga Flash Playera 10.1.x (lub nowszego) - jak i jej desktopowej wersji wymagającej Adobe AIR 2.0.3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200