Adobe w gronie liderów zarządzania procesami biznesowymi

Adobe MAX, Los Angeles / Warszawa, 28 października 2010 roku — Firma Adobe została umieszczona przez firmę Gartner Inc., jedną z największych w branży firm analitycznych, w grupie liderów w raporcie Magic Quadrant for Business Process Management Suites*. Według firmy Gartner "tylko liderzy oferują produkty i usługi, które sprawdzają się w czterech scenariuszach wykorzystania, i tylko oni uzyskują referencje klientów dotyczące każdego z tych scenariuszy.

Produkty i usługi czołowych producentów ukierunkowane są na współpracę analityków procesów biznesowych z właścicielami tych procesów, aby je doskonalić lub przekształcać. Produkty przygotowane przez liderów branży umożliwiają najwyższy poziom współpracy przedsiębiorców i informatyków, od etapu projektowania i modelowania, aż do wykonania i optymalizacji".

"Uważamy, że umieszczenie firmy Adobe w grupie liderów Gartnera w zakresie pakietów do zarządzania procesami biznesowymi (BPM) odzwierciedla kierunek, w którym rozwija się rynek. Obserwujemy, jak przedsiębiorstwa zmieniają swoje podejście do klientów, dostarczając im intuicyjne procesy i narzędzia internetowe oraz nowe usługi mobilne" — powiedział Kumar Vora, wiceprezes i dyrektor działu LiveCycle w Adobe. "Tworzymy rozwiązania BPM, koncentrując się na potrzebach użytkowników, dzięki czemu oferujemy firmom i instytucjom wyższy komfort pracy poprzez automatyzację i zwiększenie przejrzystości procesów w zakresie interakcji z klientami. Pozwala to uzyskać znaczący zwrot z inwestycji".

Oprogramowanie AdobeLiveCycle Enterprise Suite 2 (ES2) umożliwia przedsiębiorstwom i ich klientom zachowanie spójności procesów z wykorzystaniem różnych narzędzi i kanałów komunikacji. Prowadzi to do zwiększenia lojalności klientów, zaoszczędzenia czasu i kosztów oraz wyróżnienia się na rynku. Rozwiązanie LiveCycle ES2A, będące podstawą strategii Adobe dotyczącej podnoszenia jakości obsługi klientów, pomaga firmom podnosić jakość obsługi klientów i zwiększać wydajność operacyjną poprzez usprawnienie procesów opartych o pracę ludzi i dokumenty. Dzięki temu można w pełni wykorzystać zalety oprogramowania Adobe Flash Platform, oferującego zarówno intuicyjne, wszechstronne aplikacje internetowe, jak i różnorodne dokumenty w formacie PDF. Te funkcje pozwalają firmom ograniczyć ilość pracy ręcznej lub zbędnej i poprawić komfort pracy użytkowników oraz pracowników.

Rynkowe zapotrzebowanie na rozwiązania BPM w 2010 r. nie słabnie. Według firmy Gartner "coraz więcej firm wprowadza i rozwija rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi oraz intensywnie pracuje nad wdrożeniem ich jako programu dla całego przedsiębiorstwa. Coraz mniej firm korzysta z metod i technologii BPM do pojedynczych projektów". W rezultacie, czołowi na rynku dostawcy oprogramowania BPMS, muszą wspierać rozwiązania BPM na każdym etapie udoskonalania procesów biznesowych.

W raporcie brano pod uwagę również wsparcie oferowane w zakresie ciągłego udoskonalania procesów, wdrażanie rozwiązań specyficznych dla poszczególnych firm lub branż, wspieranie przekształceń biznesowych oraz wsparcie projektowania nowej, opartej na procesach architektury zorientowanej na usługi (SOA). Firma Adobe była jedną z 25 firm, które poddano ocenie na potrzeby raportu.

Więcej informacji na temat oprogramowania Adobe LiveCycle ES2 można znaleźć na stronie http://www.adobe.com/products/livecycle/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200