Adobe i McAfee połączą DRM i DLP

Firmy postanowiły wspólnie zaprojektować produkt, który połączy możliwość cyfrowego zarządzania prawami (DRM - Digital Rights Management) z technologią zapobiegania wyciekom danych poza sieć przedsiębiorstwa.

Umowa partnerska ma połączyć doświadczenia Adobe w zakresie ograniczania możliwości korzystania z danych (DRM) z technologią DLP (Data-Loss Prevention) McAfee, zapewniając użytkownikom możliwości ograniczania dostępu do dokumentów w oparciu o to, jak takie dokumenty zostały sklasyfikowane. Połączenie tych technologii może zapewnić lepszą ochronę własności intelektualnej a także zgodność z obowiązującymi przepisami o ochronie danych.

Firmy nie podały szczegółów nowego produktu, ale planują to uczynić na najbliższej konferencji bezpieczeństwa Focus 09, która odbędzie w przyszłym miesiącu w Las Vegas.

Można się jednak podziewać, że możliwości tego produktu będą wynikać z połączenia mechanizmów zawartych w oprogramowaniu Adobe LiveCycle Right Management ES i produkcie McAfee Network DLP Discover.

Umowa partnerska przewiduje również, że McAfee Security Scan będzie oferowany jako opcjonalny produkt do sprowadzania dla użytkowników, którzy zainstalują oprogramowanie Adobe Reader i Flash Player.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200