Adaptery standardu HomePlug

SMC wprowadza do swojej oferty adaptery sieciowe pracujące zgodnie ze standardem HomePlug i przełącznik Layer 3, którym można zarządzać.

HomePlug to technologia przeznaczona do użytku domowego, która używa instalacji elektrycznej i gniazdek zasilających jako elementów obsługujących sieć komputerową. Na witrynie WWW wspierającej tę technologię (HomePlug Powerline Alliance) można znaleźć ponad 50 produktów pracujących zgodnie ze standardem HomePlug. Na liście nie było do tej pory urządzeń produkowanych przez SMC. Teraz SMC dołączył do producentów sprzętu HomePlug.

SMC oferuje dwa adaptery: jeden łączy porty USB z siecią HomePlug, a drugi łączy porty Ethernet z siecią HomePlug. Używając HomePlug-Ethernet użytkownik może podłączyć do sieci HomePlug przełącznik lub ruter, poszerzając w ten sposób zasięg domowej sieci LAN. Adaptery są tanie. Każdy kosztuje 80 USD.

Zobacz również:

Przełącznik Layer 3 nosi nazwę TigerSwitch 10/100 Standalone L3 Managed Switch i jest wyposażony w 24 porty 10/100 (wspierające okablowanie miedziane) i w dwa gniazda, w którym można instalować moduły światłowodowe Fast Ethernet lub Gigabit Ethernet.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, przełącznik wspiera następujące opcje: lista kontroli dostępu budowana w oparciu o informacje pobierane z warstwy Layer 2-4, SSH, SSL, RADIUS i IEEE 802.1x. Cena przełącznika – 1144 USD.