Adaptery Powerline 500 Mb/s

Netgear zaprezentował dwa adaptery Powerline pozwalające budować sieci LAN oparte na domowej instalacji elektrycznej, zdolne przesyłać pakiety z szybkością do 500 Mb/s.

Adaptery Powerline 500 Mb/s
Rozwiązanie jest oparte na standardzie IEEE P1901, który czeka na oficjalną akceptację. Dostępne do tej pory produkty tego typu oferują przepustowość ok. 200 Mb/s. Po zwiększeniu przepustowości takich sieci 2,5 raza użytkownicy będą w stanie rozsyłać jednocześnie obrazy HD o wysokiej rozdzielczości (1080p) do wielu telewizorów i innych domowych urządzeń elektronicznych.

Netgear będzie oferować użytkownikom dwa pakiety: Powerline AV 500 i Powerline AV+ 500. W skład każdego pakietu wchodzą dwa adaptery PowerLine wyposażone w port Gigabit Ethernet, do którego można podłączyć dowolny sprzęt zawierający port Ethernet 100 lub 1000 Mb/s.

Adaptery wspierają dwie ważne technologie: mogą szyfrować dane oraz wyznaczać poszczególnym strumieniom pakietów różne priorytety (opcje te można aktywować wciskając przycisk Push-and-Secure). Netgear wprowadził do adapterów szereg mechanizmów zmniejszających pobór mocy. I tak np. adapter można wyłączyć wtedy, gdy nie jest używany.

Podstawowa różnica między oboma pakietami polega na tym, że Powerline AV+ 500 zawiera zintegrowane gniazdo. Produkty pojawią się na rynku w trzecim kwartale br. i producent poda dopiero wtedy ich cenę.

Czytaj również "Click'Net Powerline - internet z gniazdka elektrycznego".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200