Adaptery Ethernet 10 Gb/s do obsługi wirtualnych maszyn

Neterion wzbogacił ofertę o nową linię adapterów sieciowych Ethernet 10 Gb/s, które wspierają funkcjonalności zwiększające znacznie wydajność układów I/O używanych przez wirtualne maszyny.

Adaptery Ethernet 10 Gb/s do obsługi wirtualnych maszyn
Adaptery sieciowe należą do linii X3100, zawierają dwa porty, są wyposażone w interfejs PCIe x8 i wspierają większość systemów operacyjnych oraz nadzorców zarządzających wirtualnymi maszynami.

Neterion informuje, że adaptery X3100 są zintegrowane z oprogramowaniem ESX Server 3.5 (VMware) i wspierają technologię NetQueue, dzięki której obsługują bardzo szybko połączenia Ethernet 10 Gb/s. Producent twierdzi, że są to obecnie jedyne na rynku adaptery 10 Gb/s, które wspierają cztery różne tryby wirtualizowania zasobów.

Adapter zawiera układy wykonujące większość operacji związanych z obsługą protokołu IP, dlatego operacje sieciowe są wykonywane równie szybko, jak w przypadku standardowych, a nie wirtualnych serwerów. Karty są dostępne w wersjach z portami obsługującymi połączenia miedziane (CX4 oraz UTP) oraz światłowodowe.

Neterion twierdzi również, że są to pierwsze adaptery wspierające pre-standardowe rozszerzenia PCIe opracowane przez grupę roboczą PCI-SIG (takie jak wirtualizowanie zasobów I/O w trybie single-root i multi-root), dzięki którym jeden adapter zachowuje się w zwirtualizowanym serwerze tak jak wiele fizycznych adapterów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200