Adapter Bluetooth o zasięgu 100 metrów

AVM, jeden z potentatów w zakresie telekomunikacji cyfrowej, wprowadził na rynek kolejną wersję adaptera USB Bluetooth. Nowy BlueFRITZ! USB łączy PC z ISDN i ADSL za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. Urządzenie posiada wysoką czułość, dzięki czemu działa w zasięgu do 100 metrów.

Adapter BlueFRITZ! USB v2.0 przy wymiarach 40 x 20 x 10 mm waży zaledwie 8 gramów. Nowa wersja produktu jest zatem o 25% mniejsza od poprzedniej i o 4 gramy lżejsza. Urządzenie pracuje w klasie 1 Bluetooth i zapewnia zasięg do 100 metrów. Najważniejszą nowością jest jednak zwiększenie przepustowości - czułość urządzenia została poprawiona o około 7 dBm do wartości 91 dBm, przy znacząco zwiększonym zasięgu i stałej mocy transmisji.

Równocześnie z debiutem BlueFRITZ! USB v2.0, AVM oferuje nową, udoskonaloną wersję oprogramowania FRITZ! Oprogramowanie rozszerzono o dwa profile:

-Object Push Profile (OPP), który umożliwia łatwą transmisję obrazów, dźwięków i tekstów, jak również innych plików z wyposażonego w Bluetooth telefonu komórkowego, PDA lub komputera

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

-File Transfer Profile (FTP), który zezwala na dostęp do plików zapisanych na innych urządzeniach Bluetooth.

W sumie, produkty AVM BlueFRITZ! wspierają 13 profili Bluetooth i dostarczają rozwiązań praktycznie dla wszystkich zastosowań.

BlueFRITZ! USB v2.0 jest dostępny w cenie 438 zł.

Dystrybutor:

http://www.hsf.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200