Adaptec: pamięci masowe dla desktopów

Producent pamięci masowych zaprezentował nowe, wydajne serwery NAS dla komputerów biurkowych. Modele Snap Server 110 i 210 wyposażono w system operacyjny GuardianOS, zawierający zaawansowane moduły ochrony, udostępniania i zarządzania danymi.

GuardianOS spotykany był dotychczas przede wszystkim w rozwiązaniach korporacyjnych. Dzięki nowym produktom Snap Server 110 i 210 z jego funkcjonalności będą mogli korzystać użytkownicy, posiadający systemy o mniejszej pojemności (od 160 GB do 1 TB). Ta sama platforma aplikacyjna pozwoli stosować rozwiązania do replikacji danych, archiwizacji metodą D2D oraz awaryjnego odtwarzania plików wykorzystywane do tej pory w zaawansowanych implementacjach firmowych.

Adaptec: pamięci masowe dla desktopów

Serwery Snap 110 i 210 zapewniają ujednoliconą obsługę plików i bloków (poprzez interfejs iSCSI) oraz systemów NFS, AFP i CIFS. Zarządzanie urządzeniami odbywa się poprzez graficzny interfejs użytkownika (GUI), co ułatwia konfigurowanie serwerów przez mniej wykwalifikowanych pracowników. Firmy decydujące się na zakup nowej oferty Adapteca mogą wybrać odpowiednie dla nich narzędzia do przenoszenia i ochrony danych. Wśród dostępnych aplikacji znajdują się m.in. CA eTrust (pakiet antywirusowy), oprogramowanie do tworzenia kopii metodą D2D (disk-to-disk) lub D2D2T (disk-to-disk-to-tape) BakBone NetVault, StorAssure (aplikacja CDP) czy Snap Enterprise Data Replicator (Snap EDR - narzędzie do replikacji danych).

Ceny Snap Server 110 rozpoczynają się od 429 euro (za pojemność 160 GB), a modelu 210 od 899 euro (500 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200