Adampol wdroży system SAP

Firma Adampol, specjalizująca się w międzynarodowym i krajowym transporcie samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych, zdecydowała się na wdrożenia systemu SAP Business All-in-One (SPRINT) w zakresie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji.

Zostaną uruchomione funkcje SAP w obszarach kadr i płac. SAP zostanie zintegrowany z branżowymi systemami transportowymi i spedycyjnymi, z których korzysta Adampol, w tym z autorskim oprogramowaniem TLS. W tym celu firma 7milowy, która odpowiada za wdrożenie, zbuduje interfejsy pozwalające na wymianę informacji związanych z tworzonymi w TLS zleceniami transportowymi, zleceniami demontażu samochodów i wspierającymi pracę serwisu naprawczego oraz procesy likwidacji szkód komunikacyjnych.

"By sprawnie zarządzać bazą pojazdów i procesami logistycznymi oraz skracać czas realizacji usług, a równocześnie optymalizować koszty, wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania IT: od poziomu pojedynczego samochodu, po zaawansowane narzędzia do planowania tras, optymalizacji załadunku i transportu. System SAP połączy aplikacje w jedną całość, pełniąc rolę nadrzędnej platformy zarządczej i analitycznej w firmie" - podkreśla Kamil Mazurkiewicz, dyrektor finansowy Adampol. Z funkcjonalności SAP SPRINT będzie korzystać blisko 60 pracowników Adampolu. Prace projektowe rozpoczęły się w styczniu, start systemu jest zaplanowany na 1 października br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200