Adam Wojtkowski został nowym dyrektorem generalnym EMC Poland

EMC Poland poinformowało dziś, że Adam Wojtkowski został powołany na stanowisko dyrektora generalnego polskiego biura firmy. Przed przejściem do firmy EMC pracował on w firmie Dell jako dyrektor działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw.

Adam Wojtkowski został nowym dyrektorem generalnym EMC Poland
O zmianie na stanowisku szefa polskiego oddziału EMC pisaliśmy już w lutym na naszym blogu redakcyjnym Bywalec. Adam Wojtkowski jest związany z branżą informatyczną od ponad 15 lat. Przed przejściem do firmy EMC pracował w firmie Dell jako dyrektor działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw. Wcześniej, przez 6 lat, pracował w firmie Cisco, ostatnio na stanowisku dyrektora działu rozwoju sprzedaży do sektora telekomunikacyjnego odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Adam Wojtkowski pracował również w Telekomunikacji Polskiej S.A. na stanowisku dyrektora departamentu centralnego i był odpowiedzialny za zarządzanie procesami budowy oferty usługowej TP S.A. Ukończył Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

"EMC nieustannie się rozwija aby dostarczać klientom coraz większą wartość w dziedzinie infrastruktury opartej na przetwarzaniu w chmurze, bezpieczeństwa oraz rozwiązań Big Data. Rynki takie jak Polska każdego dnia stawiają przed kadrą zarządzającą nowe, coraz większe wymagania. Adam Wojtkowski, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, pomoże lokalnemu zespołowi, klientom oraz partnerom w pełni wykorzystać potencjał wynikający ze współpracy z EMC" - powiedział Adrian McDonald, President EMEA North w EMC.

Zobacz również:

  • Nowy dyrektor w LOT
Aktualizacja: 02 kwietnia 2012 17:01

"Przetwarzanie w chmurze oraz Big Data to dwa najważniejsze trendy, które wyznaczą rozwój branży informatycznej w ciągu najbliższych lat" - powiedział Adam Wojtkowski, dyrektor generalny firmy EMC w Polsce. "Wizja, strategia i pełna oferta produktowa EMC jest dostosowana do tych tendencji rynkowych i świetnie odpowiada na potrzeby współczesnego świata IT. Pozycję rynkową EMC odzwierciedlają rankingi i zestawienia, w których nasza firma jest konsekwentnie wyróżniana. Zgodnie z wynikami najnowszego raportu IDC Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker firma EMC Corporation piętnasty rok z rzędu utrzymuje się na pozycji czołowego dostawcy systemów zewnętrznej pamięci dyskowej pod względem przychodów producenta. W styczniu tego roku EMC przedstawiła rekordowe wyniki finansowe za cały rok 2011. Ogromne zainteresowanie ze strony klientów na całym świecie przechowywaniem informacji, ochroną, rozwiązaniami do wirtualizacji i usługami firmy EMC, przyczyniło się do osiągnięcia po raz kolejny rekordowych wyników finansowych - myślę, że to bardzo duży sukces, szczególnie z uwagi na nastroje w globalnej gospodarce. Właśnie z tych powodów bardzo się cieszę, że będę miał przyjemność kierowania polskim oddziałem EMC. Jestem przekonany, że uda nam się wspólnie, we współpracy z Klientami i Partnerami, w pełni wykorzystać zarówno potencjał technologiczny EMC jak i możliwości polskiego rynku" - dodał.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200