Adam Glapiński nowym prezesem Polkomtela

Zastąpił na tym stanowisku wczoraj (3 lipca) Jarosława Bauca.

"Zadaniem nowego kierownictwa firmy będzie umacnianie pozycji rynkowej Plusa w sposób zgodny z oczekiwaniami i interesami wszystkich akcjonariuszy" - powiedział na zakończenie posiedzenia Rady Nadzorczej Polkomtela Maksymilian Bylicki, jej przewodniczący. Obecnie największymi akcjonariuszami Plusa są spółki skarbu państwa - PKN Orlen, KGHM Polska Miedź oraz Polskie Sieci Energetyczne i Węglokos, które mają łącznie ponad 60% akcji. Dodatkowo akcje tego operatora mają Vodafone i TDC Mobile International.

Jak powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Adam Szejnfeld, poseł PO - wybór Adama Glapińskiego ma podłoże polityczne. Był on m.in. wiceprezesem Porozumienia Centrum (założonej przez Jarosława Kaczyńskiego), ministrem gospodarki przestrzennej i budownictwa w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego i współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Jana Olszewskiego, a od niedawna jest szefem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i profesorem nadzwyczajnym w SGH, z którą jest związany od 1972 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200