AdRem uaktualnia NetCrunch

Firma AdRem udostępniła nową, czwartą wersję narzędzia do monitorowania sieci NetWare NetCrunch.

Jest to pakiet służący nie tylko do monitorowania sieci, ale także do optymalizacji NetWare. AdRem reklamuje tę aplikację jako narzędzie do rozpoznawania i wizualizacji topologii sieci TCP/IP, wykonywane w celu monitorowania, alarmowania i raportowania wydajności serwerów sieciowych, usług i aplikacji. Program kontroli systemu pracuje na platformach Windows NT/2000/XP, Windows Server 2003, NetWare od wersji 3.x, Linux, Solaris, FreeBSD, AIX i każdej innej platformie obsługującej SNMP v1, 2 lub 3.

NetCrunch wersji 4 może odbierać i przedstawiać w formie graficznej statystyki o serwerach NetWare, uzyskiwane z mierników wydajności dostępnych w NetWare 3.x do 6.x oraz Novell OES. Pozwala to na przedstawianie aktualnych informacji o parametrach operacyjnych serwerów NetWare, takich jak wykorzystanie procesora i pamięci operacyjnej, pamięci dyskowej, połączeń, plików i wielu innych. Poza monitorowaniem wszystkie serwery NetWare obsługujące SNMP, wykrywane w sieci, mogą być sterowane za pośrednictwem mechanizmów zarządzania SNMP zawartych w NetCrunch.

NetCrunch może śledzić i alarmować o problemach dotyczących krytycznych elementów serwerów, takich jak CPU, pamięć operacyjna, pamięć dyskowa, kolejki druku, mierniki wydajności, procesy, usługi katalogowe i system plików a także użytkowanie sieci.

Poza monitorowaniem i alarmami, dla wszystkich monitorowanych mierników NetWare można także ustawiać odpowiednie warunki progowe, które wyzwalają odpowiednie akcje naprawcze, jak również powiadamiające. Można np. skonfigurować NetCrunch do restartu serwera NerWare w reakcji na określone zdarzenie. Niektóre z prekonfigurowanych zdarzeń to: liczba buforów podręcznych mniejsza niż 1000, dostępna pamięć mniejsza niż 10 proc., użytkowanie serwera powyżej 90 proc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200