AdRem Software na BrainShare 2001

Krakowska firma AdRem Software, zaproszona do uczestnictwa w Technology Lab, głównej prezentacji BrainShare 2001 w Salt Lake City, zaprezentowała trzy produkty z dziedziny zarządzania sieciami.

Krakowska firma AdRem Software, zaproszona do uczestnictwa w Technology Lab, głównej prezentacji BrainShare 2001 w Salt Lake City, zaprezentowała trzy produkty z dziedziny zarządzania sieciami. Nowe wersje dwóch z nich to: AdRem Server Manager 4.0 i Net Trends 2.0; miały swoją premierę właśnie podczas trwania imprezy, a wersja handlowa trzeciego – sfConsole – zapowiadana jest na kwiecień.

Server Manager 4.0 jest nową wersją produktu wyróżnionego jako Best Commercial Application podczas Novell Developers’ Contest. Zapewnia on system wczesnego ostrzegania przed potencjalnymi problemami serwerów NetWare i w istotny sposób oszczędza czas potrzebny na zarządzanie i utrzymywanie sieci w ruchu.

Obsługuje wszelkie elementy administrowania siecią: od zarządzania użytkownikami i połączeniami, do zaawansowanego zarządzania plikami i katalogami. Ponadto oferuje wiele funkcji dodatkowych, takich jak dystrybucja oprogramowania w sieci, a także bezpieczna konsola. System jest skalowalny od małych sieci lokalnych do dużych korporacyjnych. Architektura klient/serwer zapewnia efektywne zarządzanie nawet przez powolne połączenia modemowe, realizując większość funkcji przetwarzania po stronie serwera (moduł NLM) i redukując w ten sposób wolumen informacji przesyłanej przez sieć.

Net Trends 2.0 jest wieloplatformowym systemem monitorowania sieci, pracującym na platformach NetWare 4/5, Windows NT/2000 i Linux. Przeznaczony jest do monitorowania zasobów sieci korporacyjnych i wykrywania oraz powiadamiania o sytuacjach wymagających interwencji. Zbiera on informacje o wszystkich funkcjonujących w sieci serwerach i stacjach roboczych. Zebrane informacje są poddawane analizie w celu określenia efektywności i poziomu użytkowania sieci. Program generuje raporty dotyczące użytkowania dysków przez poszczególnych użytkowników i ma tę zaletę, że nie obciąża sieci dodatkowym ruchem oraz umożliwia generowanie alarmów SNMP.

sfConsole 4.0, w poprzednich wersjach Secure Remote Console, zapewnia wyższy, w stosunku do poprzednich wersji, poziom ochrony oparty na kryptografii 128-bitowej. Program pozwala na przeprowadzanie chronionych operacji nie tylko ze zdalnej, ale także z lokalnej konsoli serwera NetWare. Eliminuje on ryzyko przechwycenia hasła administratora. Program jest zintegrowany z usługami katalogowymi NDS, kompatybilny z techniką Single Sign i umożliwia wprowadzenie uprawnień dostępu do konsoli w zarządzaniu specyficznymi użytkownikami lub ich grupami. Administrator może udostępnić użytkownikowi prawa do wykonywania jedynie określonych zadań na serwerze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200