Acronis otwiera swoje API

Firma Acronis ogłosiła właśnie otwarcie swoich głównych platform i udostępnienie platformy Acronis Cyber Platform dla szerokiego kręgu zewnętrznych programistów. Do tej pory interfejsy API były dostępne tylko dla Acronis i ograniczonej liczby partnerów, jak ConnectWise, Microsoft i Google. To ważny krok w strategii firmy.

fot. Acronis

Dzięki dostępowi do platformy programiści mogą tworzyć nowe źródła i lokalizacje danych, dodawać nowe funkcje zarządzania, a także integrować swoje aplikacje z rozwiązaniami do bezpieczeństwa cybernetycznego Acronis. Mogą też integrować Acronis ze swoimi aplikacjami, systemami lub sklepami. W ten sposób niezależni dostawcy (ISV), producenci OEM, dostawcy usług, sprzedawcy detaliczni i klienci będą mogli zwiększyć zyski i znaleść więcej zastosowań dla siebie i ekosystemu Acronis.

Wczesny dostęp

Według Phila Goodwina, dyrektora badawczego IDC, „zgodnie z szacunkami badań, w ciągu najbliższych 5 lat zostanie stworzonych tyle aplikacji ile powstało w ciągu ostatnich 40 lat. Wymaga to nie tylko lepszego zarządzania danymi, ale również nowego stopnia ich ochrony. Firma Acronis przekształca swoją strategię rynkową i szybko zwiększa pulę partnerów handlowych. Obecnie dzięki platformie Acronis Cyber Platform planowana jest pomoc dla partnerów w zwiększeniu zysków, utrzymaniu klientów i zróżnicowaniu ich biznesu – to wszystko dzięki rozwiązaniom opartym na API i platformie transakcyjnej. Firma Acronis dąży do ochrony cybernetycznej, a nowa platforma Acronis Cyber Platform powinna nadać temu ekosystemowi nowy bieg”.

Zobacz również:

Platforma Acronis Cyber Platform zawiera szereg interfejsów API obsługiwanych przez zestawy programistyczne (SDK) i przykładowe kody. Dzięki otwartym interfejsom API programiści zewnętrzni mają już dostęp do tego, co jeszcze do niedawna było zastrzeżone dla samego Acronisa i ograniczonej liczby partnerów, jak ConnectWise, Microsoft i Google.

Platforma jest dostępna w trybie wczesnego dostępu. W tym okresie dostępne jest wsparcie dla deweloperów. Na dostęp ogólny, oficjalne szkolenia i certyfikacje trzeba będzie poczekać do jesieni – do Acronis Global Cyber Summit 2019, który odbędzie się w Miami od 13 do 16 października. W tym pierwszym dla partnerów i klientów wydarzeniu firmy wezmą udział światowe gwiazdy w zakresie zaawansowanych technologii i ochrony cybernetycznej, jak Robert Erjavec i Eric O’Neill. Podobne szczyty regionalne odbędą się we wrześniu w Singapurze i w grudniu w Abu Dhabi. Uruchomienie platformy Acronis Cyber Platform wprowadza do życia wizję Acronis, zgodnie z którą współczesna ochrona cybernetyczna powinna łączyć ochronę danych, bezpieczeństwo cybernetyczne i prywatność. Istniejące rozwiązania Acronis do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji i publikowania plików, weryfikacji i odzyskiwania danych po awarii, już zostały opracowane w oparciu o SAPAS i zbudowane na Acronis Cyber Infrastructure, Acronis Cyber Cloud i pakietach API platformy Acronis Cyber Platform.

Na API skorzystają wszyscy

Rozszerzony dostęp do API pozwala programistom, niezależnym dostawcom oprogramowania, producentom OEM i dostawcom usług, opierając się na Acronis Cyber Platform, poszerzyć funkcjonalność swoich aplikacji i sprawić, że rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego będą proste w użyciu i zarządzaniu. „Acronis ma sprawdzone rozwiązania w zakresie ochrony cybernetycznej a teraz firma daje je do dyspozycji innym, otwierając swoją platformę i API oraz pokazując swoje podejście do rynku. Daje to niezależnym dostawcom oprogramowania, producentom OEM, dostawcom usług i programistom możliwość zwiększenia funkcjonalności własnych aplikacji i używanych przez nich aplikacji ochrony cybernetycznej Acronis. Wszystkie te rozwiązania stosowane są w ramach wspólnego ekosystemu ochrony cybernetycznej” – skomentował założyciel i prezes Acronis, Sergiej Biełousow. „Jesteśmy znani ze swojej przewagi inżynieryjnej i mamy nadzieję, że szybko zobaczymy wdrażenie inowacji przez programistów z całego świata, jako że wykorzystują ogromny wzrost danych z takich źródeł, jak AI, IoT, Edge Computing i chmury” – dodał.


TOP 200